PŚ w Zakopanem: Niemcy bez Andreasa Wellingera

17:50, 16.01.2019 Jakub Balcerski

Decyzją trenera Niemców Wernera Schustera podczas weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w jego zespole zabraknie Andreasa Wellingera. Zawodnik uda się wówczas na spokojny trening przed kolejnymi zawodami, by planowo wrócić do lepszej dyspozycji na MŚ w Seefeld.

Wellinger w tym sezonie prezentuje się przede wszystkim nierówno - potrafił zarówno stawać na podium, jak podczas zawodów w Ruce, gdy zajął 2 miejsce, jak i nie awansować do drugiej serii  - choćby w obu konkursach niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, podczas których był 39 w Oberstdorfie i 32 w Garmisch-Partenkirchen.

Trener Schuster po dwóch 26 miejscach w Predazzo wysyła Niemca na spokojny trening z trenerem Christianem Winklerem, żeby mógł odpocząć, zaczerpnąć świeżości i w spokoju odbudowywać formę na nadchodzące tegoroczne MŚ w Seefeld. To oznacza, że nie wystąpi podczas zawodów PŚ w Zakopanem, podczas których zastąpi go 19-letni Constantin Schmid. Młody skoczek tuż po konkursach w Polsce uda się na MŚ juniorów do Lahti.

Wellinger wróci do Pucharu Świata w weekend 26-27 stycznia, gdy zawodnicy przeniosą się do japońskiego Sapporo. W obecnym sezonie uzbierał na razie 235 punktów do klasyfikacji generalnej. Niemiec dwukrotnie był w Zakopanem na podium - w zeszłym roku, gdy przegrał jedynie z Anze Semenicem oraz sezon wcześniej, gdy pokonał go Kamil Stoch. Zawody w Zakopanem rozpoczną się piątkowymi kwalifikacjami 18 stycznia, a zakończą konkursem indywidualnym w niedzielę.

Źródło: sport1.de/fis-ski.com/informacja własna