PŚ w Zakopanem: Forfang wygrywa kwalifikacje!

Jak co roku skoczkowie z całego świata mają okazję do tego aby skakać przy najlepiej rozbawionej publiczności na świecie. Weekend w Zakopanem zainaugurowały kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, w których najlepszy okazał się Johan Andre Forfang. Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł.

Na pewno powodem do dumy będzie przebrnięcie przez kwalifikacje wszystkich polskich zawodników. Jako pierwszy na belce startowej usiadł Przemysław Kantyka, który uzyskał odległość 115 metrów. Następnie okazje do zaprezentowania mieli Andrzej Stękała (107,5 m), Klemens Murańka (113,5 m) oraz Paweł Wąsek (119,5 m). Najlepiej wśród wszystkich zawodników grupy krajowej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który wylądował 128 metrze! Kwalifikacje do pierwszej serii, mimo słabego skoku, uzyskał również Maciej Kot (112 m). Stefan Hula również skoczył poniżej swoich możliwości. Drużynowy medalista z Korei wylądował na 121,5 metrze.

W trakcie trwania kwalifikacji przeszkadzał wiejący z tyłu skoczni wiatr. Spowodował on, że Stefan Hula musiał na około minutę opuścić belkę startował. Sędziowie zareagowali również na słabe odległości uzyskiwane przez zawodników. Po skoku Huli belka z 12 powędrowała na 15.

Do wolnego 4 miejsca w sobotniej drużynówce aspiruje Jakub Wolny, który po skoku na 132 metr udowodnił Stefanowi Horngacherowi, że jest gotowy do rywalizacji. O ile podstawowy człon drużynówki – Żyła, Kubacki oraz Stoch wydaje się pewna, tak obsadzenie czwartego miejsca może spędzać sen z powiek polskiemu trenerowi. Później belka została obniżona 14, a następnie na pozycję 13.

Wyśmienitym skokiem na 136 metr popisał się Evgeniy Klimov. Nie rozczarował również Czech – Roman Koudelka, który zaliczając słabszy weekend w Predazzo poleciał na 132 metr.

Powoli do formy wracają Norwegowie. I Robert Johansson (135,5 m) i Johan Andre Forfang (138,5 m) skoczyli bardzo daleko. Tym samym stają się oni groźnym rywalem na najbliższych Mistrzostwach Świata w Seefeld.

Zwycięzca z Predazzo – Dawid Kubacki skoczył 125,5 metrów i tym spokojnym skokiem zapewnił sobie miejsce w niedzielnym konkursie. Mało brakowało a do pierwszej serii nie zakwalifikowałby się Piotr Żyła, który skokiem na 113,5 metrów zajął 40 miejsce. 21 miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch (124 m). Jednym z słabszych skoków w ostatnich dniach popisał się Ryoyu Kobayashi (120 m), który w ostateczności zajął 31 miejsce

Wyniki kwalifikacji

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.