PŚ w Yanqing. Polska sztafeta nie ukończyła zawodów

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Reprezentacja Polski nie ukończyła zawodów drużynowych podczas Pucharu Świata w Yanqing. W sztafecie triumfowali Austriacy po błędzie Niemców. W składzie zwycięzców jechała Madeleine Egle, która wcześniej triumfowała w jedynkach.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki kobiet

Najpierw w niedzielę rozegrano jedynki kobiet. Zabrakło w nich reprezentantek Polski, gdyż Natalia Jamróz i Klaudia Domaradzka odpadły w Pucharze Narodów. Po triumf sięgnęła Madeleine Egle. Austriaczka prowadziła po pierwszym ślizgu z przewagą siedmiu tysięcznych nad Julią Taubitz. W drugim przejeździe powiększyła zapas do 106 tysięcznych. Podium uzupełniła Lisa Schulte, czyli druga z Austriaczek.

Wyniki jedynek

Sztafeta

Pierwszy pucharowy weekend zakończyły zawody drużynowe. Na starcie stanęło aż 14 ekip, co potwierdza, że mamy sezon olimpijski. Polskę reprezentowali: Natalia Jamróz, Kacper Tarnawski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Niestety, Natalia Jamróz nie dojechała do mety swojego przejazdu i Polacy nie zostali sklasyfikowani. Na szczęście polska saneczkarka opuściła tor o własnych siłach.

Rywalizacja o zwycięstwo miała pasjonujący przebieg. Wydawało się, że po triumf sięgną Niemcy – Julia Taubitz, Johannes Ludwig i Toni Eggert/Sascha Benecken. Dwójka na ostatnim przed metą pomiarze czasu miała ponad sekundę przewagi, ale po potężnym błędzie niemiecka drużyna zajęła dopiero 7. miejsce. Triumfowali Austriacy w składzie – Madeleine Egle, David Gleirscher i Thomas Steu/Lorenz Koller. Na podium stanęli także Amerykanie i Włosi.

Wyniki sztafety

źródło: informacja własna