PŚ w Wiśle: Znamy polską czwórkę na konkurs drużynowy

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki będą reprezentować Polskę w pierwszym w sezonie 2019/2020 konkursie drużynowym w skokach narciarskich. Oprócz Polaków, w stawce będą się liczyć Norwegowie, Austriacy i Niemcy. Początek konkursu drużynowego o godz. 16:00.

Michal Doleżal, tuż po zakończonych kwalifikacjach podał skład reprezentacji Polski na jutrzejszy konkurs drużynowy. Trener wystawił w pierwszej kolejce Piotra Żyłę, który indywidualnie po dzisiejszej próbie był 21. W drugiej rundzie wystartuje Jakub Wolny (19 miejsce), a w trzeciej Kamil Stoch (11 miejsce). Dawid Kubacki (7 miejsce) zamknie rywalizacje w pierwszej serii. Jest to najlepsza czwórka dzisiejszych kwalifikacji wśród naszych reprezentantów. Polacy jako zwycięzcy Pucharu Narodów w minionym sezonie, będą skakać w każdej rundzie jako ostatni.

W zeszłym roku to właśnie reprezentacja Polski triumfowała na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince. Również i w tym roku jest szansa na powtórzenie tego sukcesu. Przeszkodzić im mogą m.in. zawodnicy z Niemiec, Austrii lub Norwegii.

Początek konkursu zaplanowany został na godz. 16:00. Godzinę wcześniej zostanie rozegrana seria próbna. Transmisje z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport i TVP1.

Źródło: Informacja własna

1 thought on “PŚ w Wiśle: Znamy polską czwórkę na konkurs drużynowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.