PŚ w Wiśle: Pierwsze kwalifikacje sezonu dla Klimova, Kubacki na drugim miejscu

Rosjanin Evgeniy Klimov, który świetnie spisywał się na treningach, wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. W pierwszym starcie sezonu 2018/2019 na drugiej lokacie uplasował się Dawid Kubacki. Trzecie miejsce eliminacji zajął Stephan Lyehe. W konkursie indywidualnym będzie skakało sześciu Polaków.

Sezon Pucharu Świata 2018/2019 otworzyła Wisła. W piątek odbyły się kwalifikacje do pierwszego niedzielnego konkursu indywidualnego. W nich triumfował Evgeniy Klimov, który tuż przed eliminacjami również świetnie się spisywał. Rosjanin wygrał pierwszą serię treningową, a podczas drugiej zajął trzecie miejsce. Dobrą dyspozycję potwierdził w kwalifikacjach, w których skoczył 137 metrów i uzyskał notę 137,7 pkt. Drugie miejsce zajął zdecydowanie dziś najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki. Polak, w jednym z najlepszych stylów spośród wszystkich rywali, uzyskał odległość 128 metrów (136,3 pkt). Na trzeciej lokacie uplasował się Stephan Leyhe (135,2 pkt).

Tuż za najlepszą trójką kwalifikacji uplasował się Karl Geiger. Niemiec skoczył na odległość 133 metrów (133,4 pkt). Czołową piątkę zamknął najlepszy z Japończyków Ryoyu Kobayashi (131 m, nota 131,4 pkt). Szóstą pozycję zajął Daniel Huber (129,5 pkt), siódmą Antti Aalto (127,7 pkt), ósmą Junshiro Kobayashi (126 pkt), dziewiątą Vladimir Zografski (125,6 pkt), a dziesiątą Pius Paschke (124,3 pkt). W drugiej dziesiątce znalazł się drugi z Polaków Piotr Żyła. Biało-czerwony skoczył na odległość 122 metrów i uzyskał notę 122,8 pkt). W najlepszej trzydziestce piątkowych kwalifikacji uplasował się także Jakub Wolny (119,5 m, 116,6 pkt).

Kolejnych biało-czerwonych można znaleźć w czwartej dziesiątce zawodów. Stefan Hula zajął 33., a Maciej Kot 39. miejsce kwalifikacji w Wiśle. Pierwszy z nich uzyskał odległość 119,5, a drugi 118 metrów. Dopiero na czterdziestej ósmej lokacie uplasował się Kamil Stoch, który awansował do niedzielnego konkursu jako ostatni z Polaków. 31-latek skoczył na odległość zaledwie 111 m. Nie tylko naszemu trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu nie poszło najlepiej z czołówki Pucharu Świata 2017/2018. Stefan Kraft był 27., Daniel Andre Tande 32., Robert Johansson 38., a Andreas Wellinger 46..

Ostatnim zakwalifikowanym okazał się być Szwajcar Gregor Deschwanden. W najlepszej pięćdziesiątce nie znalazł się niestety żaden z podopiecznych trenera Maciusiaka. Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka oraz Aleksander Zniszczoł słabo zaprezentowali się w piątkowych eliminacjach. Zniszczołowi do awansu zabrakło niewiele. Polak zajął 51. pozycję. W niedzielę nie zobaczymy również m.in. Noriakiego Kasaiego czy Halvora Egnera Graneruda. W sobotę natomiast odbędzie się konkurs drużynowy.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.