PŚ w Wiśle: Johansson najlepszy w serii próbnej, świetny Żyła

Robert Johansson okazał się najlepszy w serii próbnej przed konkursem drużynowym inaugurującym sezon Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Najwyżej z Polaków sklasyfikowano Piotra Żyłę, który skoczył najdalej. 

Norweg Robert Johansson po skoku na 131 metrów zakończonym upadkiem, wygrał rywalizację w serii próbnej przed rozpoczynającym się za niespełna pół godziny konkursem drużynowym. Z notą 86,5 punktu o 2,2 punktu wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego (130,5 metra) i o 2,4 punktu Markusa Eisenbichlera (131 metrów).

Najdłuższy skok całej serii próbnej oddał najlepszy z Polaków – Piotr Żyła. Podparł próbę na 135,5 metra, która dała mu 4. pozycję. Na 6. miejscu sklasyfikowano Jakuba Wolnego (130 metrów), na 8. Dawida Kubackiego (128 metrów), a jako 16 Kamila Stocha (120 metrów).

W prowizorycznej klasyfikacji drużynowej serii wygraliby Polacy (311,1 punktu) przed Austriakami (303 punkty) oraz Niemcami (296,1 punktu). Uważani za faworytów przed całą rywalizacją Norwegowie byliby tuż za podium (290,9 punktu).

PEŁNE WYNIKI

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 16:00. W niedzielę zaplanowano rywalizację indywidualną.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.