PŚ w Wiśle: Czy Polacy zaczną sezon od zwycięstwa? Dziś konkurs drużynowy (lista startowa)

0

To już dziś – pierwszy oficjalny konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Będzie nim drużynówka rozgrywana na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince. Czy Polacy dadzą radę stanąć na najwyższym stopniu podium?

W konkursie weźmie udział 11 reprezentacji, Polacy będą startować z 9 numerem startowym. Skład naszej drużyny brzmi odpowiednio: w pierwszej grupie Piotr Żyła (9-1), w drugiej Jakub Wolny (9-2), który zadebiutuje tym samym w konkursie drużynowym za kadencji Stefana Horngachera, w trzeciej Dawid Kubacki(9-3), a jako ostatni 48 w kwalifikacjach Kamil Stoch (9-4).

Za naszych największych rywali w zawodach uznaje się Niemców (10) i Norwegów (11). Groźny jako indywidualność powinien być także Jewgienij Klimov (4-4), który wygrał wczorajsze kwalifikacje, Daniel Huber (8-3) z Austrii, czy znajdujący w nadspodziewanie dobrej dyspozycji Fin Antti Aalto (3-1).

LISTA STARTOWA

Rok temu najlepsi w drużynówce okazali się Norwegowie, a Polacy zajęli 2 miejsce ex aequo z Austriakami. Początek serii próbnej przed konkursem będzie miał miejsce o godzinie 15, a o 16 ruszy pierwsza runda konkursu. W niedzielę o 15 w Wiśle czeka nas rywalizacja indywidualna, którą poprzedzi seria próbna godzinę wcześniej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.