PŚ w Winterbergu: Przed nami pierwsze sprinty [lista startowa]

fot. bostonherald.com

fot. bostonherald.com

W niedzielę będziemy mieli podobnie jak w sobotę okazje do kibicowania Polakom na zawodach w Winterbergu. W jedynkach kobiet wystartuje Ewa Kuls-Kusyk. Po raz pierwszy w sezonie rozegrane zostaną sprinty. Na pewno pojadą w nich Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski oraz być może Ewa Kuls-Kusyk.

Ewa Kuls-Kusyk po raz pierwszy w tym sezonie awansowała do zawodów głównych. Polka wystartuje w jutrzejszej rywalizacji z numerem 5. Głównymi faworytami zawodów będą Niemki: Natalie Geisenberger (nr 24), Tatjana Huefner (nr 21), Dajana Eitberger (nr 20) i Julia Taubitz (nr 22). Plany gospodyniom zechcą pokrzyżować będąca w dobrej formie Kanadyjka Alex Gough (nr 23) oraz chcąca zrehabilitować się za niepowodzenie w Igls Tatjana Iwanowa (nr 19).

Lista startowa – jedynki kobiet

Na zakończenie rywalizacji pucharowej w Winterbergu odbędą się sprinty. Startuje w nich najlepsza piętnastka tradycyjnych zawodów. Wśród pań listę startową poznamy jutro. W sprincie dwójek z numerem 7 pojadą Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Oby siódemka była szczęśliwa. O zwycięstwo powalczą przede wszystkim Niemcy na czele z Eggertem i Beneckenem. W sprincie jedynek zobaczymy, jak poradzi sobie sensacyjny zwycięzca dzisiejszych zmagań Kevin Fischnaller.

Lista startowa – sprint dwójek

Lista startowa – sprint jedynek

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.