PŚ w Winterbergu. Polska dwójka na drugim miejscu w Pucharze Narodów

11:09, 18.12.2020 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:06, 18.12.2020
reo

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski świetnie rozpoczęli Puchar Świata w Winterbergu. Polska dwójka zajęła 2. miejsce w Pucharze Narodów, który jest kwalifikacjami do głównych zawodów. Wszyscy Polacy wywalczyli awans do zawodów.

Chmielewski i Kowalewski wrócili na tor w Winterbergu po tym, jak w poprzednim sezonie stanęli tam po raz pierwszy na podium Pucharu Świata. W Pucharze Narodów, czyli kwalifikacjach do zawodów głównych Polacy ponownie uplasowali się w czołowej trójce. Polska dwójka zajęła 2. miejsce ze stratą 224 tysięcznych do Rosjan - Aleksandra Denisewa i Władysława Antonowa. Trzecie miejsce zajęli Koreańczycy - Jinyong Park i Jung Myung Cho (+0,402).

Wyniki - dwójki mężczyzn

Awans do zawodów głównych wywalczyli dwaj reprezentanci naszego kraju w jedynkach mężczyzn. Mateusz Sochowicz zajął 10. miejsce ze stratą 308 tysięcznych, a Kacper Tarnawski stracił 889 tysięcznych i był 19., czyli ostatni, który wywalczył awans. Wygrał Aleksander Gorbacewicz. Rosjanin wyprzedził Ukraińców - Antona Dukacha i Andrija Mandzija.

Wyniki - jedynki mężczyzn

Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz wystartują w zawodach jedynek kobiet. W Pucharze Narodów Domaradzka zajęła 11. pozycję ze stratą ponad 0,6 sekundy, a Natalia Jamróz była 15. ze stratą ponad sekundy. Triumfowała Hannah Prock z przewagą 2 setnych nad Vereną Hofer. Trzecia była Anna Berreiter, dla której to pierwszy start w sezonie.