PŚ w Winterbergu. Ósme miejsce polskiej drużyny

13:44, 02.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 16:01, 02.01.2022

Reprezentacja Polski w saneczkarstwie zajęła ósme miejsce podczas zawodów drużynowych w niemieckim Winterbergu. Triumfowali Łotysze, a najlepsza w jedynkach kobiet była Julia Taubitz.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Sztafeta

Na starcie zawodów drużynowych stanęło 13 ekip, w tym Polacy (Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski). Zespół z naszego kraju ostatecznie zajął 8. miejsce ze stratą prawie trzech sekund. Wygrali Łotysze w składzie: Eliza Tiruma, Kristers Aparjods i Bots/Plume. Wyprzedzili oni o 358 tysięcznych Austrię oraz o 508 tysięcznych Stany Zjednoczone. Niemcy uplasowali się tuż za podium, Włosi nie ukończyli zawodów, a Rumuni zostali zdyskwalifikowani.

Jedynki kobiet

W rywalizacji pań zabrakło Polek, które odpadły w Pucharze Narodów. Klaudia Domaradzka była 19. i zabrakło jej dwóch pozycji, a Natalia Jamróz zajęła 28. miejsce. Po czwarte zwycięstwo w sezonie sięgnęła Julia Taubitz. Liderka Pucharu Świata po pierwszym ślizgu plasowała się na czwartej pozycji, ale w drugiej części zawodów wyprzedziła trzy rywalki. Druga ze stratą 241 tysięcznych była Natalie Geisenberger, która prowadziła na półmetku. Olbrzymi awans z 17. na 3. miejsce zanotowała Madeleine Egle. Z czołowej trójki wypadły Elina Witola i Jekaterina Katnikowa.