PŚ w Willingen: Polacy najlepsi w konkursie drużynowym

DSC_0065

W dzisiejszym konkursie drużynowym, który odbył się w niemieckim Willingen, zwyciężyli Polacy. Na drugie miejsce nieoczekiwanie wskoczyła reprezentacja Austrii. Natomiast trzecią nacją byli gospodarze zawodów, czyli Niemcy.

Po pierwszej serii reprezentacja Niemiec w składzie: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger oraz Richard Freitag była na czele klasyfikacji, z sumą punktową wynoszącą 464.1. Na drugim miejscu znaleźli się Polacy, którzy do liderów tracili tylko 2.3 punktów. Z kolei trzecią lokatę zajmowali Austriacy (Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft), udało w sumie im się zdobyć 445.1 punktów. Niespodzianką zawodów okazała się reprezentacja Finlandii, zdobywając 402.3 punktów, zajmowała czwartą pozycję. Do serii finałowej kwalifikacji nie uzyskała drużyna Czeska, której zabrakło 19.7 punktów do Słowenii (ósme miejsce podczas pierwszej serii).

W serii finałowej najlepsi okazali się Polacy, którzy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch, stanęli po raz drugi w tym sezonie na pierwszym miejscu. Polacy dzięki równym skokom wskoczyli na pierwsze miejsce z 931.5 punktami. Drugą nacją podczas dzisiejszego konkursu w Willingen nieoczekiwanie byli Austriacy, do Polaków stracili aż 12.3 punktów. Niespodziewanie na trzeciej lokacie znalazła się drużyna Niemiec, która straciła prowadzenie z pierwszej serii przez słabsze skoki swoich zawodników oraz daleki lot Stefana Krafta na 142 metr. Niemcy uzyskali 910.7 punktów, a do drugiej lokaty zabrakło im 8.5 punktów. Natomiast na czwartym miejscu została sklasyfikowana drużyna ze Słowenii w składzie: Peter Prevc, Jurij Tepes, Cene Prevc i Domen Prevc.

Pełne wyniki konkursu drużynowego.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.