PŚ w Val di fiemme: Johannes Rydzek z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Polacy bez punktów

fot.merkur.de

fot.merkur.de

Johannes Rydzek okazał się najlepszy podczas piątkowego konkursu indywidualnego kombinatorów norweskich w Val di fiemme. To pierwsze zwycięstwo dla czterokrotnego mistrza świata z Lahti. Podium uzupełnili Joergen Graabak oraz Mario Seidl.

Johannes Rydzek dwukrotnie w tym sezonie plasował się na drugim miejscu w zawodach Pucharu Świata kombinatorów norweskich. Tym razem Niemiec nie odpuścił i odrobił na trasie nieco ponad pięćdziesięciu sekundową stratę, jaką miał po skokach do Mario Seidla. Trudno w to uwierzyć, ale to dopiero pierwsza tej zimy indywidualne wygrana dla naszych zachodnich sąsiadów. Z drugiego miejsca cieszył się doświadczony Joergen Graabak, który ruszał na trasę równo z Rydzekiem. Lider po skokach (131,5 m) stracił ostatecznie do zwycięzcy 7,1 sek. Siódmego w tym sezonie zwycięstwa nie udało się odnieść liderowi Pucharu Świata. Jarl Magnus Riiber był drugi po skokach ze stratą prawie 40 sekund, ale ostatecznie zawody skończyła na 4. lokacie.

Swojej piętnastej lokaty po skokach nie utrzymał Szczepan Kupczak. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na 38. miejscu ze stratą 4 minut i 40 sekund. Blisko zdobycia punktów był za to Adam Cieślar, ale ostatecznie zabrakło do tego niespełna 10 sekund. Finalnie Cieślar był 32. Słowiok i Twardosz zostali zdyskwalifikowani po serii skoków. Jutro w Val di fiemme team sprinty.

Wyniki po skokach
Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PŚ w Val di fiemme: Johannes Rydzek z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Polacy bez punktów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.