PŚ w Val di Fiemme: Geiger lepszy od Riibera, Kupczak 26.

1

fot. sportschau.de

fot. sportschau.de

Vinzenz Geiger wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme. Niemiec minimalnie pokonał lidera Pucharu Świata Jarla Magnusa Riibera. Szczepan Kupczak zajął 26. miejsce.

Dzisiaj w Val di Fiemme rozegrano drugie zawody indywidualne metodą Gundersena. Przed zmaganiami rozegrano kwalifikacje. Nie przebrnął ich Adam Cieślar, który był 54. Ponownie w konkursie wystartowali Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz. Polacy skakali z 16. belki. Po 30 skokach skrócono rozbieg do 14. platformy, a czołowa “10” skakała z 13. belki. Świetny skok oddał Szczepan Kupczak. Po próbie na odległość 101,5 metra uzyskał notę 130 punktów i zajmował 15. miejsce ze stratą minuty. Wojciech Marusarz po skoku na 95 metrów był 36. ze stratą 2 minut i 5 sekund. Konkurs skoków ponownie wygrał Jarl Magnus Riiber. Norweg wylądował aż na 106. metrze i miał 22 sekundy przewagi nad Manuelem Faisstem, który uzyskał odległość 100 metrów. Trzeci po skoku na 99 metrów ze stratą 31 sekund był Jens Luraas Oftebro.

Wyniki po serii skoków

Jarl Magnus Riiber po skoku miał dość wyraźną przewagę. Jednak utworzyła się grupa pościgowa, która narzuciła mocne tempo. Byli w niej m.in. Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Lukas Klapfer i Joergen Graabak. Przewaga lidera topniała i został dogoniony na początku ostatniej rundy, czyli na ponad 2 kilometry przed metą. Tym samym oglądaliśmy walkę o zwycięstwo z grupy kilku zawodników. Na finiszu najlepszy okazał się Vinzenz Geiger. Niemiec sięgnął po drugie zwycięstwo w sezonie i jest jedynym pogromcą Riibera w tym sezonie. Norweg uplasował się dzisiaj tuż za Geigerem. Trzeci był Joergen Graabak. Punkty wywalczył Szczepan Kupczak. Reprezentant Polski finiszował na 26. miejscu ze stratą minuty i 18 sekund. To jego najlepszy wynik w sezonie. Wojciech Marusarz był 47. ze stratą prawie 4,5 minuty.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

1 thought on “PŚ w Val di Fiemme: Geiger lepszy od Riibera, Kupczak 26.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.