PŚ w Ulricehamn. Triumf gospodarzy. Nieudany dzień dla Norwegów

fot. M. Rudzińska

W rozegranych w szwedzkim Ulricehamn sprintach stylem dowolnym wśród pań dominowały Szwedki. Wygrała Maja Dahlqvist, przed Johanną Hagstroem, a w finale znalazły się aż cztery ich reprezentantki. Na podium znalazło się jednak też miejsce dla Amerykanki Jessie Diggins. Z W rywalizacji panów wygrał również Szwed – Oskar Svensson, który wyprzedził Rosjanina Gleba Retiwycha i Włocha Federico Pellegrino. Zarówno wśród pań, jak i panów w finale zabrakło bodaj jednego przedstawiciela i przedstawicielki Norwegii.

fot. M. Rudzińska

Wśród pań poza wymienioną w lidzie trójką kolejne miejsca w finale zajęły Hanna Falk (oczywiście Szwecja), Eva Urevc (Słowenia) i kolejna Szwedka Jonna Sundling. W czołówce dość niespodziewanie nie znalazła się Linn Svahn, która upadła w ćwierćfinale. Polki nie stanęły dziś na starcie. Bardzo dobrze zaprezentowała się za to Czeszka Tereza Beranova, która doszła do półfinału i zajęła finalnie dziewiąte miejsce.

wyniki kobiet

Do podium tylko tysięcznych sekundy zabrakło Francuzowi Richardovi Jouve. Trochę na finiszu osłabł jego rodak Lucas Chanavat, a wyraźnie z tyłu dojechał Rosjanin Siergiej Ustiugow. Dla niego jednak to szóste miejsce to świetny wynik, bowiem Rosjanin zmagał się z ciężkimi powikłaniami po COVID-19. Nie udało się zdobyć punktów Maciejowi Starędze, który przepadł w kwalifikacjach.

wyniki mężczyzn

źródło: własne