PŚ w Ulricehamn: Therese Johaug ponownie najlepsza

15:58, 26.01.2019 Anna Felska Aktualizacja: 15:59, 26.01.2019

Norweżka Therese Johaug ponownie w tym sezonie nie dała rywalkom szans w biegu dystansowym. Tym razem ósme już zwycięstwo tej zimy odniosła w biegu interwałowym na 10 km stylem dowolnym podczas Pucharu Świata w Ulricehamn.

Johaug prowadziła na wszystkich pomiarach czasu i ostatecznie uzyskała najlepszy czas 25:48.2. Tym samym Norweżka zwyciężyła we wszystkich zawodach Pucharu Świata, w których brała udział w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny Astrid Jacobsen, która straciła do zwyciężczyni 22,8 s. Jacobsen na powrót na podium zawodów Pucharu Świata czekała prawie trzy lata. Na najniższym stopniu podium stanęła Ebba Andersson. Szwedka do Johaug straciła 24,9 s.

Za podium uplasowała się Amerykanka Jessica Diggins (+38,3). Piąte miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski (+53,3). Dopiero szóste miejsce zajęła liderka Pucharu Świata i triumfatorka Tour de Ski Ingvild Flugstad Oestberg (+58,7). Tuż za nią uplasowała się wiceliderka Pucharu Świata Rosjanka Natalja Niepriajewa (+1:02.0). Kolejne dwa miejsce wywalczyły Norweżki - Heidi Weng (+1:08.7) i Ragnhild Haga (+1:11.5). Czołową dziesiątkę zamknęła Rosjanka Anna Nieczajewska (+1:12.3). Dopiero trzynaste miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla (+1:19.7).

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Liderką Pucharu Świata z przewagą 180 pkt pozostaje Ingvild Flugstad Oestberg. Już jutro rywalizacja sztafet. Początek zawodów pań o godz. 11:15.