PŚ w Ulricehamn: Norweżki najlepsze w sztafecie

0

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Pierwsza reprezentacja Norwegii wygrała rywalizację sztafet 4×5 km podczas zawodów Pucharu Świata w Ulricehamn. Drugie miejsce zajęły Niemki, a na trzeciej pozycji finiszowały Szwedki. Polki nie startowały.

Reprezentantki Norwegii I wystartowały w swoim najmocniejszym składzie. Na pierwszej zmianie pobiegła Ingvild Flugstad Oestberg, na drugiej Heidi Weng, na trzeciej Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a na ostatniej Marit Bjoergen. Biegaczki z Kraju Fiordów w niedzielę nie miały łatwego zadania, bowiem ich przewaga cały czas utrzymywała się w granicach kilkunastu sekund. Bjoergen wybiegła na swoją zmianę z przewagą 15 sekund, ale po kilometrze ten zapas powiększyła do niemal pół minuty. W końcówce biegu Norweżka mogła już skupić się na świętowaniu zwycięstwa, bowiem miała kilkaset metrów przewagi nad pozostałymi sztafetami.

Dużo emocji przyniosła za to walka o podium. Sprinterski finisz zadecydował o tym, która z trzech reprezentacji ostatecznie znalazła się za Norweżkami. Najlepiej w tej rozgrywce odnalazła się Sandra Ringwald, która zapewniła Niemkom drugą pozycję. Na trzecim miejscu finiszowały Szwedki, które minimalnie wyprzedziły reprezentację Stanów Zjednoczonych. Dopiero na szóstym miejscu zawody ukończyły Finki.

Polki nie startowały.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.