PŚ w Ulricehamn: Norwegowie powtórzyli sukces swoich koleżanek

Finn-Hagen-Krogh

Pierwsza reprezentacja Norwegii wygrała bieg sztafetowy 4×7,5 kilometra podczas zawodów Pucharu Świata w Ulricehamn. Mężczyźni powtórzyli tym samym sukces swoich koleżanek, które kilka godzin wcześniej także wygrały rywalizację sztafet. Na podium stanęli również Szwedzi i Kanadyjczycy.

Bieg sztafetowy mężczyzn od samego początku toczył się w spokojnym tempie. Po pierwszej zmianie prowadzili co prawda Kazachowie, ale czołowa grupa składała się z dwunastu reprezentacji, które znajdowały się w minimalnych odstępach czasowych. Na półmetku na pierwsze miejsce wysunęli się Norwegowie, ale nie mieli oni możliwości, aby oderwać się od reszty zespołów startujących w tych zawodach.

Decydujący dla losów całej rywalizacji okazał się sprinterski finisz. Na ostatniej prostej niemal w identycznym czasie pojawiło się dziewięć reprezentacji, które stoczyły między sobą walkę o zwycięstwo. Najwięcej sił na końcówkę zachował jednak Finn Haagen Krogh. Norweg na finiszowych metrach rozprawił się ze swoimi rywalami i ostatecznie finiszowało pół sekundy przed Szwedami (Calle Halfvarsson) i Kanadyjczykami (Len Valjas). Smakiem musieli się tym razem obejść Szwajcarzy i Włosi, którzy byli najbliżej włączenia się do walki o podium.

Norwegowie startujący w składzie Simen Hegstad Krueger, Martin Johnsrud Sundby, Anders Gloeersen i Finn Haagen Krogh powtórzyli tym samym sukces z La Clusaz. Wtedy za ich plecami finiszowali jednak Rosjanie i Francuzi. Tym razem Sborna była siódma, a Trójkolorowi zakończyli bieg na dziewiątej pozycji.

Reprezentanci Polski nie startowali w Ulricehamn.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.