PŚ w Trondheim: Zwycięstwo Stefana Krafta, Stoch piąty

Stefan Kraft wygrał zawody Pucharu Świata w Trondheim. Austriak w swoim finałowym skoku uzyskał aż 142,5 metra. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch uplasował się na piątym miejscu.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Stefan Kraft. Austriak skoczył 138 m i o 1,3 pkt. wyprzedzał Andreasa Stjernena. Norweg lądował pół metra dalej. Na najniższym stopniu podium plasował się Markus Eisenbichler. Niemiec w swoim skoku osiągnął aż 141 m i prowadzenie odebrało mu tylko bardzo słabe lądowanie i związane z tym niskie oceny za styl.

Czwarty był Kamil Stoch. Najlepszy z Polaków skoczył 139,5 m. Piąty był Johann Andre Forfang (135,5 m), a czołową szóstkę dopełniał Andreas Wellinger (133 m). Do drugiej serii spośród Polaków awansowali jeszcze 16. Piotr Żyła (128,5 m) i 22. Maciej Kot (126 m). Klemens Murańka po skoku na 123 m był 34. Dawida Kubackiego (123,5 m) sklasyfikowano 3 pozycje niżej.

Pod koniec drugiej serii obserwować mogliśmy prawdziwy pokaz odległości. Najlepszy skok oddał późniejszy zwycięzca konkursu, Stefan Kraft. 142,5 m pozwoliło mu wyprzedzić Andreasa Stjernena (138 m) i Andreasa Wellingera (141,5 m). Dla Norwega to pierwsze podium w tym sezonie. Niemiec awansował natomiast na pudło z 6. pozycji zajmowanej po pierwszej serii.

Czwarte miejsce przypadło dzisiaj Markusowi Eisenbichlerowi. Niemiec uzyskał 140 m w swoim drugim skoku. Piąty był Kamil Stoch. Polak w finale lądował na 137 metrze. Czołową szóstkę dopełnił Johann Andre Forfang (136 m). Sporym awansem w drugiej serii popisał się Maciej Kot. Zakopiańczyk uzyskał 129,5 m i przesunął się aż o 9 pozycji. Słabszy skok (125,5 m) oddał za to Piotr Żyła i ostatecznie był 23.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.