PŚ w Trondheim: Kupczak z najlepszym wynikiem w karierze

Szczepan Kupczak okazał się najlepszy na skoczni podczas drugich zawodów Pucharu Świata w Trondheim. W biegu Polak spadł na 12. miejsce, ale to i tak jego najlepszy start w karierze.

Warunki w Trondheim ponownie nie były najlepsze i serię skoków rozegrano z problemami. Szczepan Kupczak skakał na początku stawki z 8. belki. Polak wylądował na 134. metrze i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Kupczak po raz drugi, po Ramsau, wygrał serię skoków. Przed biegiem polski kombinator miał 34 sekundy przewagi nad Franzem Josefem Rehrlem. Austriak skoczył 138,5 metra, ale z 14. belki. Trzeci po skoku na 126 metrów był Yoshito Watabe, który tracił 47 sekund.

Wyniki po serii skoków

W drugiej części zawodów do pokonania było pięć rund po 2 kilometry. Szczepan Kupczak biegł samotnie na czele przez 3 kilometry, kiedy dogonił go Franz Josef Rehrl. Po dwóch okrążeniach do Polaka i Austriaka dołączyli: Akito i Yoshito Watabe, Vinzenz Geiger, Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber.

Do czołówki dołączył również Lukas Greiderer. Na początku ostatniej rundy Szczepan Kupczak stracił kontakt z pierwszą grupą. Na podbiegu mocne tempo narzucili Geiger i Riiber. To właśnie lider Pucharu Świata po raz kolejny mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Norweg wyprzedził nieznacznie Geigera, Graabaka, Rehrla i Akito Watabego.

Kupczak finiszował ostatecznie na 12. pozycji ze stratą 53 sekund. W końcówce Polaka wyprzedzili jeszcze Espen Bjoernstad, Johannes Rydzek, Lukas Klapfer i Fabian Riessle. Dla Szczepana Kupczaka to najlepszy wynik w karierze.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.