PŚ w Toblach: Sprinty drużynowe dla Rosji i Kanady

fot: feelgrafix.com

fot: feelgrafix.com
fot: feelgrafix.com

Reprezentacja Rosji wśród kobiet i reprezentacja Kanady wśród mężczyzn – to zwycięzcy sprintów drużynowych podczas zawodów Pucharu Świata w Toblach. Rosjanki wyprzedziły Szwecję i Norwegię, a Kanadyjczycy Szwedów i Włochów.

Rosyjski duet stworzyły Julia Biełorukowa i Natalia Matwiejewa. Bardziej doświadczona z biegaczek wczoraj triumfowała w indywidualnym sprincie stylem dowolnym, a dziś biegła na drugiej zmianie w sprincie drużynowym. Biełorukowa, liderka klasyfikacji Helvetia U-23, nie traciła zbyt wiele dystansu do faworytek podczas swoich zmian, a nawet jeśli strata do rywalek stawała się nieco większa, to Matwiejewa odrabiała ten dystans bez większych problemów. Na ostatnią pętlę Rosjanki ruszały jako trzecie (+2,7 sek), ale doświadczona 30-letnia biegaczka z Moskwy po raz kolejny pokazała prawdziwą moc i na ostatniej prostej pokonała reprezentacje Szwecji i Norwegii. Sam finisz przyniósł bardzo dużo emocji, bowiem triumfatorki od trzeciej sztafety dzieliło zaledwie +0,11 sek. Tuż za podium zawody ukończyły Niemki.

Wyniki

Rywalizację mężczyzn dość niespodziewanie wygrali Kanadyjczycy, którzy startowali w składzie Len Valjas i Alex Harvey. Biegacze spod znaku Klonowego Liścia cały czas utrzymywali się mniej więcej w środku stawki i nie wysuwali się na prowadzenie, aby nie tracić niepotrzebnie sił na bezpośrednią walkę bark w bark. Na ostatnią pętlę Alex Harvey wyruszał ze stratą około trzech sekund, ale, podobnie jak Matwiejewa, odrobił ją z nawiązką. 28-letni biegacz nie dał na finiszu szans rywalom i ostatecznie wyprzedził Szweda Oskara Svenssona i Włocha Federico Pellegrino. Przez długi czas w czołówce utrzymywali się także Norwegowie, ale na ostatniej zmianie Paal Golberg i Johannes Hoesflot Klaebo nie byli w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo.

Dwa polskie duety nie awansowały do finału.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.