PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki z drugim zwycięstwem w sezonie

17:47, 18.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:13, 18.01.2020

Dawid Kubacki wygrał drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Na skoczni w Titisee-Neustadt reprezentant biało-czerwonych wyprzedził drugiego dziś Austriaka Stefana Krafta i trzeciego Japończyka Ryoyu Kobayashiego. W czołowej dziesiątce uplasowali się także Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni podczas pucharowej rywalizacji w Titisee-Neustadt po raz kolejny pokazał się ze znakomitej strony. Dawid Kubacki wygrał obie serie pierwszego w ten weekend konkursu indywidualnego i odniósł drugi triumf w sezonie 2019/2020. Mistrz globu z Seefeld siódme zawody z rzędu został sklasyfikowany w czołowej trójce. Tym samym wyprzedził Adama Małysza oraz Kamila Stocha, którzy na podium stawali sześciokrotnie pod rząd. Reprezentant biało-czerwonych dziś dwukrotnie lądował za 140 metrem - w pierwszej serii uzyskał odległość 140,5, a finałowej części zmagań 141 metrów. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stracił do Kubackiego 6,4 punktu po skokach na odległości odpowiednio 135,5 i 140,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Ryoyu Kobayashi. Japoński zawodnik do najlepszego dziś Polaka stracił 7,3 pkt. Dwukrotnie uzyskał on dziś 138,5 metrów.

Tuż za podium został sklasyfikowany najlepszy z norweskich skoczków Johann Andre Forfang (odległości: 137,5 oraz 138 metrów). Do trzeciego Kobayashiego 24-latek stracił 2,4 punktu. Na piątym miejscu uplasowało się ex aequo dwóch reprezentantów gospodarzy - Stephan Leyhe i Constantin Schmid. Dawid Kubacki podczas zmagań na niemieckiej skoczni wyprzedził ich o 12,5 pkt. Siódma lokata przypadła drugiemu Norwegowi - Danielowi Andre Tandemu. Na kolejnych dwóch pozycjach zostali sklasyfikowani biało-czerwoni. Ósmy był Kamil Stoch, a dziewiąty Piotr Żyła. Różnica między nimi wyniosła półtora punktu. Czołową dziesiątkę zamknął najlepszy ze Słoweńców Timi Zajc. Dopiero dwunasty był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 Karl Geiger. Niemiec zajmował tę pozycję już po pierwszej serii i nie zdołał zaliczyć awansu.

Pozostałym biało-czerwonym nie udało się awansował do finałowej części zmagań. Najbliżej tego z pozostałej trójki Polaków był Aleksander Zniszczoł, który zajął trzydzieste czwarte miejsce. Stefan Hula był czterdziesty, a Maciej Kot czterdziesty szósty. W klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki jest czwarty. Do Karla Geigera mistrz świata z Seefeld traci już 177 punktów. W czołowej dziesiątce znajduje się także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski jest szósty.