PŚ w Sölden bez Philippa Schörghofera

fot. Christian Jansky viaWikimedia Commons / CC BY SA

fot. Christian Jansky viaWikimedia Commons / CC BY SA

Reprezentacja Austrii będzie musiała wystąpić u siebie w Sölden na inaugurację Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w mocno osłabionym składzie. Do grona wykluczonych z udziału w tym wydarzeniu dołączył Philipp Schörghofer.

Już wcześniej urazy wyeliminowały Marcela Hirschera, Christiana Hirschbühla oraz Daniela Meiera. W Sölden nie będzie mógł ścigać się także Schörghofer, który był w poprzednim sezonie drugim Austriakiem w klasyfikacji giganta w Pucharze Świata. Przyczyną absencji Schörghofera w Sölden jest uraz chrząstki oraz stłuczenie kości w prawym kolanie. – Nie czuję się teraz dobrze. Wciąż odczuwam silny ból w kolanie. Muszę teraz uzbroić się w cierpliwość i wyleczyć kolano  – powiedział Philipp. – Mam nadzieję, że będę gotowy na wyścigi w USA – dodał austriacki zawodnik.

Schörghofer to alpejczyk, który startuje niemal wyłącznie w gigantach. W poprzednim roku występ w Sölden nie był dla niego zbyt udany, ale kilka lat wcześniej, w 2011 roku, udało mu się tam stanąć na trzecim stopniu podium. Gdyby nie kontuzja to mógłby on w tym roku po raz 10 wziąć udział w zawodach PŚ w Sölden.  Jednak w związku z obecną sytuacją będzie musiał przełożyć swój jubileusz przynajmniej na przyszły rok.

Źródło: skiracing.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: