PŚ w Soczi. Polska dwójka na 13. miejscu w sprincie

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Za nami kolejny dzień zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Soczi po raz pierwszy w sezonie rozegrano sprint, w którym Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce. Dwa zwycięstwa odniosła w niedzielę Julia Taubitz.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki kobiet

Ostatnią z “klasycznych” konkurencji, którą rozegrano na pucharze w Soczi były jedynki kobiet. Najlepsza okazała się Julia Taubitz. Reprezentantka Niemiec prowadziła już po pierwszym ślizgu. Na drugim miejscu uplasowała się Natalie Geisenberger, dla której było to przełamanie po słabym początku sezonu. Podium uzupełniła Kendija Aparjode z Łotwy. Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz odpadły w Pucharze Narodów.

Wyniki

Sprinty

Podczas trzeciej rundy Pucharu Świata po raz pierwszy rozegrano sprint. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce w rywalizacji dwójek. Triumfowali Andris Sics i Juris Sics, którzy awansowali na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na podium stanęli także Aleksander Denisiew i Władysław Antonow oraz Robin Geueke i Dawid Gamm. Wśród mężczyzn najlepszy był Dominik Fischnaller, a u kobiet wygrała Julia Taubitz, która powtórzyła sukces z porannych zawodów.

Dwójki

Jedynki mężczyzn

Jedynki kobiet

źródło: informacja własna