PŚ w skokach. Halvor Egner Granerud liderem klasyfikacji generalnej przed TCS

Za nami czwarty weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem zawodnicy rywalizowali w Engelbergu, gdzie najlepiej spisał się Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Spory awans zanotował Kanadyjczyk Mackenzie Boyd Clowes. Najwyżej z Polaków plasuje się Piotr Żyła.

Halvor Egner Granerud po raz kolejny zdominował zmagania skoczków podczas weekendu w Engelbergu. Norweg w świetnym stylu wygrał zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs i dorzucił 200 punktów do swojego dorobku. Norweg ma już na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu, co pozwala 24-latkowi  na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z wynikiem 600 “oczek”. Drugie miejsce, jednak z coraz większą stratą do Halvora zajmuje Markus Eisenbichler. Niemiec ma na swoim koncie 463 punkty. Trzecią pozycję po nieudanym konkursie sobotnim i w miarę udanym występie niedzielnym utrzymuje Robert Johansson (244pkt), jednak czwarty Piotr Żyła, po bardzo udanych konkursach zarówno pierwszym jak i drugim traci do Norwega już tylko 6 punktów.(238pkt). Natomiast spory awans po niezwykle udanym niedzielnym konkursie zanotował Kanadyjczyk Mackenzie Boyd Clowes, który przesunął się z 36 na 19 pozycję.

W Engelbergu dobre występy zaliczyli czołowi reprezentanci Polski. Dzięki czemu do czołowej dziesiątki awansował Kamil Stoch, a Andrzej Stękała przesunął się z 32 na 17 pozycję. Natomiast Dawid Kubacki po dobrych występach zanotował niestety spadek z 5 na 7 pozycję. Pozostali Polacy startujący w Engelbergu zajmują odpowiednio: Aleksander Zniszczoł 24. Klemens Murańka 33.

Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata

W klasyfikacji Pucharu Narodów  pierwsze miejsce utrzymują Norwegowie, którzy po czterech pucharowych weekendach zgromadzili 1474 punkty. Drudzy są Niemcy (1396 pkt). Na trzeciej pozycji plasują się Polacy (1205pkt), a czwarta lokata należy do Austriaków (847 pkt).

Klasyfikacja Generalna Pucharu Narodów

Źródło: informacja własna