PŚ w Siguldzie. Słaby występ polskiej dwójki w sprincie

13:46, 09.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 13:49, 09.01.2022

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 14. miejsce w sprincie dwójek na zakończenie Pucharu Świata w Siguldzie. W jedynkach kobiet triumfowała Madeleine Egle.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki kobiet

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od jedynek kobiet. W Pucharze Narodów odpadła Klaudia Domaradzka. Triumfowała Madeleine Egle, która była najszybsza w obydwu przejazdach. Reprezentantka Austrii wyprzedziła o 180 tysięcznych sekundy Julię Taubitz. Podium uzupełniła Tatjana Iwanowa ze stratą 218 tysięcznych. Pierwsza trójka była taka sama po pierwszym ślizgu.

Sprint

Weekend w Siguldzie zakończyły sprinty. Jako pierwsi ścigali się mężczyźni, a wśród nich najlepszy był Felix Loch, który zrewanżował się Kristersowi Aparjodsowi za wczorajsze zawody. W dwójkach wystartowali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Niestety, w swoim ślizgu Polacy popełnili duże błędy i zajęli dopiero 14., przedostatnie miejsce. Wygrali Andris i Juris Sics z przewagą 21 tysięcznych nad Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem. W sprincie kobiet nie było sytuacji, kiedy saneczkarze z pierwszego i drugiego miejsca z tradycyjnych zawodów zamienili się miejscami. Wygrała bowiem Tatjana Iwanowa przed Natalie Geisenberger i Madeleine Egle.