PŚ w Siguldzie: Polacy w drugiej dziesiątce

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de

Zawody dwójek i jedynek kobiet odbyły się podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy w Siguldzie. Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski oraz Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn uplasowali się w drugiej dziesiątce. Mistrzami Europy zostali Toni Eggert/Sascha Benecken i Tatjana Iwanowa.

Dwójka Chmielewski/Kowalewski z powodu wczorajszej dyskwalifikacji wystartowała dzisiaj z numerem 1. Po pierwszym, nie najlepszym przejeździe Polacy zajmowali 16. miejsce. W drugim ślizgu polska dwójka poprawiła się i awansowała na 14. pozycję. W klasyfikacji mistrzostw Europy Chmielewski/Kowalewski zajęli 12. miejsce.

Wygrali główni faworyci zawodów Toni Eggert/Sascha Benecken. Reprezentanci Niemiec pokonali o 55 tysięcznych Andrisa i Jurisa Sicsów i o 226 tysięcznych Tobiasa Wendla/Tobiasa Arlta.

Wyniki – dwójki

W zawodach kobiet Ewa Kuls-Kusyk obroniła 15. miejsce zajmowane po pierwszym ślizgu. Natalia Wojtuściszyn w drugiej części zawodów awansowała z 19. na 18. pozycję. Zawody wygrała Tatjana Iwanowa, która zaprezentowała się najlepiej w obydwu ślizgach. Drugie miejsce zajęła Natalie Geisenberger, a trzecia była Sandra Robatscher.

Wyniki – jedynki kobiet

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.