PŚ w Siguldzie: Groźny wypadek na torze. Wysokie miejsce Polaków w Pucharze Narodów

fot.nj24.pl

fot. upload.wikimedia.org

Karuzela Pucharu Świata w saneczkarstwie przeniosła się do Siguldy. Dziś rozegrano tam Puchar Narodów. W rywalizacji dwójek kolejny raz świetnie spisał się nasz duet Chmielewski i Kowalewski. Polacy zajęli trzecie miejsce.

W łotewskiej Siguldzie rozegrano Pucharu Narodów. W zawodach dwójek na trzecim miejscu zmagania zakończyli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Najlepszy okazał się duet reprezentantów gospodarzy, któremu przewodzi Andris Sics. Niestety, groźnemu wypadkowi uległa dwójka austriacka. Thomas Steu złamał lewą kość piszczelową i strzałkową. Jego partner miał więcej szczęście, bo skończyło się jego wypadku na stłuczeniach. Niestety, to oznacza koniec sezonu dla tej pary.

Wynik

Ulla Zirna z Łotwy okazała się najlepsza w jedynkach kobiet. Klaudia Domaradzka z Polski uplasowała się dwudziestym trzecim miejscu i nie zakwalifikowała się do zawodów. W rywalizacji mężczyzn wygrał Riks Kristens Rozitis. Wśród Polaków tym razem najlepszy był Kacper Tarnawski, który zajął osiemnastą lokatę. Mateusz Sochowicz był dopiero dwudziesty drugi. Obu nie zobaczymy w zawodach.

Wyniki: Kobiet | Mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.