PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska druga na 500 m z rekordem kraju

0
fot. bialystok.sport.pl
fot. bialystok.sport.pl

Natalia Maliszewska zajęła w niedzielę drugie miejsce w zawodach PŚ w short tracku. Konkurs odbywał się w Montrealu. Łyżwiarce udało się w ćwierćfinale ustanowić rekord kraju – 43,238 s.
Wcześniejszy najlepszy wynik kraju należał od listopada 2014 roku do siostry Natalii Maliszewskiej – Patrycji i wynosił 43,269 s. W finale A zwyciężyła Marianne Saint-Gelais natomiast w finale B najlepsza okazała się Patrycja Maliszewska, która ostatecznie zajęła w zawodach 5. miejsce.
Kolejnym rekordem mogą się pochwalić Natalia i Patrycja Maliszewskie, Magdalena Warakomska i Monika Grządkowska, które w eliminacjach sztafety 3000 m uzyskały świetny czas – 4.17,604 s. Pomimo imponującego wyniku niestety nasze zawodniczki nie awansowały do półfinału i ostatecznie sklasyfikowane zostały na dziewiątej pozycji.
Na dystansie 1000 m zostały rozegrane dwa wyścigi, gdzie w pierwszym 15. Pozycję zajęła Patrycja Maliszewska, a w drugim na 11. Miejscu sklasyfikowana została Magdalena Warakomska. Oba wyścigi należały do reprezentantki Korei Płd. Minjeong Choi.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.