PŚ w Seefeld: Rydzek ponownie przed Frenzelem

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com
fot.a.fssta.com

Johannes Rydzek wygrał drugie zawody Nordic Triple w Seefeld. Minimalnie za nim na 2. miejscu uplasował się Eric Frenzel. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Rydzek został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po zmaganiach na skoczni różnice były niewielkie i na trasie biegu prowadziła grupa 4 zawodników Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Samuel Costa i Bernhard Gruber. Zawodnicy ci współpracowali bardzo długo, dopóki mocnego tempa nie narzucili Niemcy. Stało się to na ostatnim okrążeniu 10-kilometrowego biegu.

Podobnie jak wczoraj Rydzek i Frenzel rywalizowali ramię w ramię do samego końca. Dzisiaj do stwierdzenia zwycięzcy nie trzeba było używać fotofinisz, jednak różnica pomiędzy triumfującym Rydzekiem i drugim Frenzelem była niewielka. Trzecie miejsce zajął Samuel Costa, który dzień wcześniej również uplasował się na tej samej pozycji.

Po dzisiejszej wygranej Johannes Rydzek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Eric Frenzel spadł na 2. miejsce ze stratą 6 punktów.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna PŚ

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.