PŚ w Seefeld: Runda prowizoryczna dla Riibera, Polacy z awansem

13:49, 30.01.2020 Anna Felska

Puchar Świata w kombinacjo norweskiej przeniósł się do austriackiego Seefeld, gdzie przed rokiem odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W czwartkowej rundzie prowizorycznej najlepszy był Jarl Magnus Riiber. Polacy w komplecie awansowali do piątkowych zawodów.

Kwalifikacje na obiekcie HS109 w Seefeld zakończyły się bez niespodzianek. Norweg Jarl Magnus Riiber oddał skok na 103 m i odniósł pewne zwycięstwo. Drugie miejsce po skoku na 102,5 m zajął Niemiec Manuel Faisst. Trzeci wynik uzyskał kolejny Norweg Espen Bjoernstad, który wylądował na 102 m. Tuż za czołową trójką uplasował się Japończyk Akito Watabe (102,5 m). Piąte miejsce zajął Martin Fritz (101,5 m), a szósty był Harald Johnas Riiber (102 m). W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowali się także: Ilkka Herola (97 m), Fabian Riessle (98 m), Vinzenz Geiger (98,5 m) i Kristjan Ilves (98,5 m).

Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak po skoku na 100,5 m zajął 22. miejsce. W piątej dziesiątce uplasowali się Wojciech Marusarz (91 m) i Adam Cieślar (90 m), którzy wylądowali na 44. i 45. pozycji. W rundzie prowizorycznej udział wzięło 51. zawodników.

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o godz. 14:00 serią skoków, a o 16:00 zaplanowano bieg do kombinacji.