PŚ w Seefeld. Riiber minimalnie przed Watabe. O wyniku zadecydował fotofinisz

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber wygrał pierwsze zawody Pucharu Świata w ten weekend. Lider cyklu na trasie w Seefeld do ostatnich metrów rywalizował z reprezentantem Japonii Akito Watabe. O rozstrzygnięciu zmagań zadecydował fotofinisz. Jedyny z Polaków Szczepan Kupczak uplasował się na trzydziestej piątej lokacie. 

fot. M. Rudzińska

Podczas dzisiejszej rywalizacji w Seefeld niemal identycznie zaprezentowali się Jarl Magnus Riiber oraz Akito Watabe. Po rundzie prowizorycznej, która dziś była serią konkursową, Norweg i Japończyk mieli noty różniące się o 0,1 punktu. Tym samym przystąpili oni do biegu na 5 kilometrów równocześnie. Cały dystans także pokonali wspólnie, a o triumf walczyli do ostatnich metrów. O tym, kto wyszedł z tej batalii zwycięsko, musiał zadecydować fotofinisz – Riiber i Watabe wbiegli na linię mety z takim samym czasem. Ostatecznie najlepszy w dzisiejszych zawodach okazał się lider Pucharu Świata. Dla 23-latka to piąty indywidualny triumf w tym sezonie. Watabe z kolei po raz trzeci uplasował w najlepszej trójce.

Podium wywalczył także szósty po skoku Vinzenz Geiger. Niemiec uzyskał bardzo dobry piąty rezultat na austriackiej trasie i zdobył kolejne tej zimy miejsce w czołowej trojce. Bardzo blisko trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu uplasował się Ilkka Herola. Reprezentant Finlandii, który klasyfikowany był na piątej pozycji po rundzie prowizorycznej, zajął czwarte miejsce, tracąc do Geigera zaledwie 0,4 punktu. Piątkę zamknął drugi z Norwegów Espen Bjoernstad. On z kolei do Heroli zanotował stratę 0,8 s.

W grupie z Niemcem, Finem i Norwegiem na ostatnich metrach byli też ostatecznie szósty Johannes Lamparter, siódmy Fabian Riessle oraz ósmy Eric Frenzel. W dziesiątce znaleźli się również Thomas Joebstl oraz Manuel Faisst. Szczepan Kupczak po skoku zajmował trzydzieste czwarte miejsce. W biegu reprezentant biało-czerwonych spadł o jedną lokatę.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna