PŚ w Seefeld. Kolejne zwycięstwo Riibera

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber wygrał drugie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w ramach Nordic Combined Triple w Seefeld. Na podium stanęli także Akito Watabe i Ilkka Herola. Szczepan Kupczak zajął 39. miejsce.

fot. M. Rudzińska

Dzisiaj rozegrano drugą część Nordic Combined Triple. Zawodnicy przystępowali do serii skoków na podstawie wyników poprzednich zawodów. Wczoraj wygrał Jarl Magnus Riiber tuż przed Akito Watabe. Podczas rywalizacji na skoczni lider Pucharu Świata jeszcze powiększył swoją przewagę. Norweg bardzo dobrze poradził sobie w niekorzystnych warunkach. Na dodatek z czołówki miał największą bonifikatę. Riiber wylądował na 99. metrze, czyli dwa metry dalej niż Akito Watabe. Różnica między tymi zawodnikami przed biegiem wynosiła 27 sekund. Również 99 metrów skoczył Ilkka Herola, który był trzeci ze stratą 59 sekund. Najlepszą odległość 105,5 metra uzyskał Christian Deuschl, który awansował z 44. na 18. miejsce. Szczepan Kupczak spadł o jedną pozycję z 35. na 36. Polak skoczył 96 metrów.

Wyniki po serii skoków

Do pokonania było 10 kilometrów. Jarl Magnus Riiber miał dużą przewagę i nie musiał biegł szybkim tempem. Dodatkowo Akito Watabe tracił do niego i został dogoniony przez Ilkkę Herolę. Na półmetku Fin i Japończyk mieli 45 sekund straty do Riibera. Norweg pewnie sięgnął po kolejne zwycięstwo i przed ostatnim dniem rywalizacji w Seefeld ma 33 sekundy przewagi. Walka o drugie miejsce rozstrzygnęła się na finiszu, gdzie Watabe wygrał z Herolą. Szczepan Kupczak zajął 39. miejsce ze stratą czterech i pół minuty.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna