PŚ w Seefeld: Johannes Rydzek wygrywa na początek Nordic Triple

fot.merkur.de

fot.merkur.de
fot.merkur.de

Johannes Rydzek wygrał pierwszą część rywalizacji w Nordic Triple rozgrywanym w austriackim Seefeld. Na finiszu wicelider Pucharu Świata wyprzedził Erica Frenzela. Trzecie miejsce zajął Włoch Samuel Costa.

Pierwszego dnia zawodów po serii skoków wygranej przez Bernharda Grubera odbył się bieg na dystansie 5 kilometrów. Na początku biegu w czołówce utworzyła się grupa 5 zawodów: Bernhard Gruber, Samuel Costa, Eric Frenzel, Johannes Rydzek i David Pommer. Pod koniec drugiego okrążenia zaatakowali Niemcy, którzy walczyli o zwycięstwo ramię w ramię. Do rozstrzygnięcia tego kto został triumfatorem zawodów konieczny był fotofinisz. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Johannes Rydzek.

Po raz pierwszy w historii Nordic Triple w Seefeld nie wygrał Eric Frenzel. Podczas 3 edycji imprezy, które się do tej pory odbyły niemiecki kombinator wygrywał wszystkie zawody i klasyfikację generalną trzydniowej imprezy. Na trzecim miejscu finiszował Samuel Costa, który w końcówce okazał się lepszy od Davida Pommera.

W klasyfikacji generalnej Rydzek bardzo niebezpiecznie zbliżył się do Frenzela. Różnica między dwoma niemieckimi zawodnikami wynosi tylko 4 punkty i Rydzek jutro może odzyskać koszulkę lidera Pucharu Świata.

W Seefeld nie wystartowali Polacy, którzy polecieli na Uniwersjadę, która odbędzie się w Ałmatach.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.