PŚ w Scuol. Wielki sukces Oskara Kwiatkowskiego!

fot. PZN

Oskar Kwiatkowski wygrał w szwajcarskim Scuol zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Polak odniósł pierwsze zwycięstwo w swojej karierze.

fot. PZN

Udane kwalifikacje Polaków

Zawody w Scuol dobrze kojarzą się naszym reprezentantom, gdyż Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski w przeszłości stali tutaj na podium. W kwalifikacjach szczególnie dobrze zaprezentował się Kwiatkowski, zajmując trzecie miejsce. Nowaczyk był 15. i również wywalczył awans do fazy pucharowej. Do najlepszej “16” zakwalifikowała się również Aleksandra Król, co czyni ostatnio regularnie. Polka uzyskała ósmy wynik, a Weronika Biela-Nowaczyk była 20.

Kwalifikacje mężczyzn

Kwalifikacje kobiet

Tylko jeden Polak w najlepszej ósemce

W 1/8 finału Aleksandra Król trafiła na Sabine Schoeffmann, od której w kwalifikacjach była lepsza o setną sekundy. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, w którym Polka początkowo prowadziła. Na ostatnich bramkach została wyprzedzona przez Austriaczkę, która triumfowała z przewagą 16 setnych. Król została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. Z Polaków pierwszą rundę przebrnął tylko Oskar Kwiatkowski. O ponad pół sekundy pokonał Sangkyuma Kima. Trudne zadanie miał Michał Nowaczyk, który wyraźnie przegrał z liderem Pucharu Świata, Andreasem Prommeggerem.

Życiowy sukces Oskara Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski nie zatrzymywał się i wszedł do półfinału. W ćwierćfinale jego rywal Alexander Payer miał poważne problemy na trasie i nie ukończył przejazdu. W 1/2 finału polski snowboardzista trafił na Andreasa Prommeggera i okazał się od niego lepszy. Tym samym piąte podium Polaka w karierze, z czego trzecie w Scuol stało się faktem. W finale Kwiatkowski zmierzył się z Mirko Felicettim. Walka o wygraną toczyła się do samego końca, aż Włoch wypadł z trasy na ostatnich bramkach. Reprezentant Polski sięgnął po pierwsze zwycięstwo w karierze. W finale kobiet triumfowała Niemka Carolin Langenhorst po upadku swojej rodaczki Ramony Theresii Hofmeister.

Wyniki zawodów mężczyzn

Wyniki zawodów kobiet

źródło: informacja własna