PŚ w Schonach: Tobias Simon prowadzi po skoku

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Niemiec Tobias Simon wygrał ostatnią w tym sezonie serię skoków do kombinacji. Eric Frenzel jest 8., a jego najgroźniejszy rywal w klasyfikacji generalnej Johannes Rydzek jest 2. Polacy plasują się pod koniec trzydziestki.

Tobias Simon skakał jako trzeci spośród 57 zawodników. Niemiec skoczył 104,5 metra i uzyskał łączną notę 128,2 punktów. Ostatecznie nikt nie skoczył dalej od Simona i to on jako pierwszy wyruszy na trasę biegu. Drugi w pierwszej części zawodów był Johannes Rydzek. Wicelider Pucharu Świata skoczył 101,5 metra i ma 27 sekund straty do Simona.

Sekundę za Rydzekiem na trasę biegu wystartuje Jan Schmid. Reprezentant Norwegii skoczył 101 metrów. Eric Frenzel osiągnął odległość 98,5 metra ze stratą 57 sekund do Simona i 30 sekund do Rydzekiem. Aby zdobyć kryształową kulę nawet w przypadku triumfu Rydzeka, Frenzel musi zająć co najmniej 5. pozycję.

Wczoraj po pierwszej części zawodów Adam Cieślar był trzeci. Dzisiaj Polakowi poszło znacznie gorzej. Skok na odległość 93 metrów dał Cieślarowi 24. miejsce. O punkty powalczy dzisiaj również Paweł Słowiok, który zajmuje 28. pozycję. Drugi z Polaków skoczył o metr dalej od Cieślara.

Wyniki po serii skoków

Start biegu na 15 kilometrów zaplanowany jest na 16:15. Wówczas rozstrzygnie się kto zostanie zwycięzcą Pucharu Świata.

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.