PŚ w Schonach: Fantastyczne wyniki reprezentantów Polski

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

To był niesamowity dzień dla Adama Cieślara i Pawła Słowioka. Polscy kombinatorzy osiągnęli swoje najlepsze wyniki w karierze. Cieślar był 7., a Słowiok 18. Wygrał Eric Frenzel, który umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata.

Po loteryjnej serii skoków Polacy mieli dużą szansę na osiągnięcie bardzo dobrych wyników. Jednak mało kto spodziewał się, że nasi zawodnicy zaprezentują się tak dobrze. Adam Cieślar po świetnym skoku zajmował na półmetku zawodów 3. miejsce. Na samym początku biegu z powodu małych różnic pomiędzy zawodnikami na czele utworzyła się grupa licząca blisko 20 zawodników. Bardzo dobrze radził sobie Adam Cieślar, który nie tracił kontaktu z czołówką i biegł blisko głównych faworytów Erica Frenzela i Johannesa Rydzeka. Z czasem od czołówki odpadali kolejni zawodnicy, jednak nie dotyczyło to reprezentanta Polski. W drugiej części zawodów na samotny atak zdecydował się Wilhelm Denifl, który po skoku był drugi. Przed rozpoczęciem ostatniej rundy Austriak miał 8 sekund przewagi nad goniącą go grupą.

Następnie do głosu doszli Frenzel i Rydzek, którzy zdecydowali się na atak. Niemcy wyprzedzili Denifla i walczyli o zwycięstwo. Wydawało się, że Rydzek będzie chciał wyprzedzić Frenzela i będziemy świadkami walki ramię w ramię na finiszu. Tak się jednak nie stało. Wicelider Pucharu Świata przewrócił się i finiszował dopiero trzeci za Frenzelem i Deniflem. Dzięki dzisiejszej wygranej Frenzel powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 54 punktów. Dużo sił na końcówkę biegu zostawił Adam Cieślar, który finiszował na 7. miejscu. Jest to zdecydowanie jego najlepszy wynik w karierze startów w Pucharze Świata.

O taki sam wyczyn postarał się Paweł Słowiok. Reprezentant Polski wyruszył do biegu na 34. pozycji. Polak wyprzedzał kolejnych rywali i zakończył zawody na świetnym 18. miejscu. Były to najlepsze zawody w wykonaniu polskich kombinatorów nie tylko w tym sezonie, ale także od wielu lat.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.