PŚ w Sapporo: Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje poprzedzające dzisiejszy konkurs indywidualny w Sapporo. Na drugim miejscu uplasował się Manuel Fettner, a trzeci był Johann Andre Forfang. Najlepszy z Polaków- Kamil Stoch zajął szóste miejsce. Początek konkursu zaplanowano na godz. 2:00 w nocy czasu europejskiego. 

Japończyk – Ryoyu Kobayashi po skoku na 136 metrów, wygrał kwalifikacje przed  niedzielnym konkursem indywidualnym w Sapporo. Dryga pozycja należała do Manuela Fettnera. Austriak w swojej próbie próbie uzyskał 130 metrów. Johann Andre Forfang również lądował na tej samej odległości co Fettner, jednak otrzymał więcej punktów ujemnych za wiatr i w ostateczności zajął trzecie miejsce.

Tuż za czołową trójką zawodnik znalazł się Robert Johansson, który oddał skok na odległość 130,5 metra. Piąty był zwycięzca sobotniego konkursu – Stefan Kraft (128 metrów). Najlepszy z reprezentantów Polski – Kamil Stoch skokiem na 128 metrów zapewnił sobie szóstą lokatę.

Cała szóstka podopiecznych Stefana Horngachera awansowała do ostatniego konkursu w Sapporo. W czołowej “dziesiątce” zawodników kwalifikacji, znalazło się również miejsce dla Dawida Kubackiego, który z wynikiem 125 metrów zajął dziewiątą pozycje. Piotr Żyła po skoku na 119,5 metra, został sklasyfikowany na 17 miejscu. Stefan Hula (114,5 metra) był 22. Jakub Wolny (111 metrów) i Maciej Kot (109 metrów) zajęli odpowiednio pozycje 32 i 34.

Pełne wyniki kwalifikacji

Nocne zawody w Sapporo będzie można zobaczyć w stacji TVP 1. Początek transmisji o godz. 2:00.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.