PŚ w Sankt Moritz: Yun i Rahneva najlepsi w skeletonie

0

fot. slidingonice.com

fot. slidingonice.com

Zwycięstwem Sungbina Yuna i Mireli Rahnevej zakończyły się zawody piąte w sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie. Rywalizacja odbyła się na naturalnym torze w Sankt Moritz.

Dla Koreańczyka to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po pierwszym ślizgu Sungbin Yun miał 30 setnych przewagi nad Nikitą Tregubowem i 33 setne dla Aleksandrem Tretiakowem. W drugiej części zawodów mistrz olimpijski utrzymał prowadzenie. Drugie miejsce ze stratą 2 dziesiątych zajął Tretiakow. Yun jednak o punkt wyprzedził go w klasyfikacji generalnej. Na trzeciej pozycji ze stratą 27 setnych uplasował się Tregubow. Mistrz Europy sprzed tygodnia Martins Dukurs miał problemy z awansem do drugiego ślizgu. Udało mu się jednak awansować z 20. na 8. miejsce.

Wyniki skeletonu mężczyzn

Wśród pań najlepsza była Mirela Rahneva. Reprezentantka Kanady na półmetku była druga ze stratą 11 setnych do Eleny Nikitiny. W drugim ślizgu skeletonistka z Kanady była najszybsza i wyprzedziła liderkę Pucharu Świata o 23 setne. Rahneva lubi jeździć na torze w Sankt Moritz. Wygrała ona w Szwajcarii także dwa lata temu. Trzecia była dzisiaj Jacqueline Loelling, która przegrała aż o 86 setnych.

Wyniki skeletonu kobiet

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.