PŚ w Sankt Moritz: Igrzyska olimpijskie nie dla polskiej czwórki

fot. sport.onet.pl

fot. sport.onet.pl

Niestety, polska czwórka bobslejowa nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W ostatnich zawodach zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich, czyli w Pucharze Świata w Sankt Moritz załoga Mateusza Lutego zajęła 23. miejsce. Polacy nie awansowali do drugiego przejazdu.

Podstawą walki o kwalifikację olimpijską dla czwórki Mateusz Luty/Arnold Zdębiak/Łukasz Miedzik/Grzegorz Kossakowski był awans do drugiego ślizgu zawodów w Sankt Moritz. Niestety, Polacy nie dali rady wskoczyć do czołowej dwudziestki. Czwórka Mateusza Lutego zajęła 23. miejsce, wyprzedzając zespoły Czecha Jana Vrby, Australijczyka Lucasa Maty oraz zdyskwalifikowaną czwórkę Nico Walthera. Do awansu do drugiej części zawodów reprezentantom Polski zabrakło tylko 6 setnych sekundy.

Zawody wygrali Johannes Lochner/Sebastian Mrowka/Joshua Bluhm/Christian Rasp. Czwórka lidera Pucharu Świata prowadziła po pierwszym ślizgu. W drugiej części zmagań Lochner i spółka popełnili duży błąd pod koniec swojego przejazdu i byli wolniejsi od czwórki pilotowanej przez Francesco Friedricha. Jednak ostatecznie Lochner wygrał o 14 setnych nad Friedrichem oraz o 53 setne nad Chrisem Springiem.

Wyniki – czwórki

źródło: informacja własna/ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.