PŚ w saneczkarstwie: Sytuacja w klasyfikacjach generalnych po mistrzostwach Europy

fot.pap.pl

Rosjanie przewodzą w jedynkach, a Niemcy w dwójkach. Tak w skrócie można opisać sytuacje w klasyfikacjach generalnych poszczególnych konkurencji Pucharu Świata w saneczkarstwie po zawodach w Lillehammer.

W Norwegii niesamowicie wysoką formę potwierdziła Tatiana Iwanowa. Rosjanka już czwarty raz tej zimy dopisała na swoim koncie 100 punktów. W efekcie lideruje w klasyfikacji kobiecych jedynek z przewagą 32 punktów nad drugą Julią Taubitz. Niemka w Lillehammer zajęła trzecie miejsce. Obie panie dość wyraźnie odskoczyły pozostałym konkurentkom. Trzecia Wiktoria Demeczenko z Rosji uzbierała o 190 mniej od przewodzącej stawce rodaczki. Klaudia Domaradzka z Polski ma na swoim koncie 69 pkt. i zajmuje aktualnie dwudzieste siódme miejsce.

Pełna klasyfikacja

W klasyfikacji mężczyzn na czele również reprezentant Rosji. To Roman Repiłow, który od trzech startów nie wygrał, ale wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu. Dotychczas zgromadził 536 punktów. Służy mu nierówna forma pozostałych, bowiem drugi Dominik Fischnaller z Włoch traci do niego 86 pkt. Jonas Mueller z Austrii okupuje trzecią lokatę i ma 419 pkt. Dopiero piąty jest najlepszy z Niemców Felix Loch. Jak radzą sobie Polacy? Najlepszy z nich Mateusz Sochowicz plasuje się na dwudziestej piątej lokacie i ma 88 pkt. Kacper Tarnawski zgromadził 24 pkt. i zajmuje trzydzieste szóste miejsce.

Pełna klasyfikacja

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wciąż zajmują najwyższe miejsce spośród biało-czerwonych. W rywalizacji dwójek sklasyfikowani są na czternastej lokacie. Ostatnio dopisali na swoje konto aż 50 pkt. za siódmy wynik w zawodach (łącznie mają 200 pkt). Na czele tej klasyfikacji niemiecki duet Eggert i Benecken, którzy mają na koncie 597 pkt. Kolejna para zza naszej zachodniej granicy to Wendl i Arlt, którzy tracą do swoich rodaków równe 80 “oczek”. Na trzecim miejscu plasują się Rosjanie Denisew Antonow, którzy mają 381 pkt.

Pełna klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.