PŚ w Ruhpolding: Monika Hojnisz-Staręga najlepiej w sezonie. Eckhoff nie do zatrzymania

1

fot: vg.no

fot: vg.no

Tiril Eckhoff z Norwegii zwyciężyła w trzecim w tym sezonie biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów, który tym razem odbył się w niemieckim Ruhpolding, Na drugim miejscu uplasowała się Słowaczka, Paulina Fialkova, natomiast trzecia lokata przypadła w udziale reprezentantce Szwecji, Hannie Öberg. Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz-Staręga, zajmując siódmą pozycję.

Trzeci w trwającej edycji Pucharu Świata bieg pościgowy zakończył się trzecim zwycięstwem pochodzącej z Norwegii Tiril Eckhoff. Będąca w znakomitej dyspozycji niespełna 30-letnia zawodniczka urodzona w Bærum – mimo gęsto padającego śniegu – zaledwie raz pomyliła się na strzelnicy, co niewątpliwie znacząco przyczyniło się do kolejnego pucharowego tryumfu aktualnej liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 46,3 sekundy oraz 55,1 sekundy po Norweżce linię mety przekroczyły odpowiednio Paulina Fialkova ze Słowacji i reprezentantka Szwecji, Hanna Öberg, dla której było to drugie z rzędu podium w zawodach indywidualnych (po drugim miejscu w czwartkowym biegu sprinterskim). Zarówno Słowaczka, jak i Szwedka dwukrotnie zanotowały błąd w strzelaniu, przez co musiały one przebiec dodatkowe trzysta metrów.

Najlepszy wynik w sezonie odnotowała dziś Monika Hojnisz-Staręga, która startując z siedemnastego miejsca – dzięki dobrej postawie na strzelnicy (dwie karne rundy) oraz solidnemu biegowi – ostatecznie zajęła siódmą lokatę, tracąc do zwyciężczyni 1:12,1. Znacznie gorzej strzelała dziś druga z Polek, Kamila Żuk. Dwukrotna mistrzyni świata juniorów pomyliła się dziewięciokrotnie, przez co zajęła dopiero pięćdziesiątą piątą lokatę (mimo startu z dziesiątym numerem).

Kolejnym „przystankiem” pucharowych zmagań będzie słoweńska Pokljuka, gdzie 24 stycznia odbędzie się bieg indywidualny kobiet, 25 stycznia – sztafeta mieszana, natomiast dzień później – bieg masowy kobiet.

Wyniki biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna

1 thought on “PŚ w Ruhpolding: Monika Hojnisz-Staręga najlepiej w sezonie. Eckhoff nie do zatrzymania

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.