PŚ w Ruhpolding: Martin Fourcade nie dał się dogonić. Christiansen powstrzymał francuskie zapędy

fot. ski-nordique.net

fot. ski-nordique.net

Martin Fourcade nie pozwolił rywalom na wygraną w biegu pościgowym zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata. Tym samym Francuz cieszył się z piątego zwycięstwa w tym sezonie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Drugi był Quentin Fillon Maillet a trzeci Vetle Sjaastad Christiansen.

To było pewne zwycięstwo francuskiego mistrza. W biegu pościgowym Martin Fourcade opanował emocje i ani razu nie pomylił się na strzelnicy. Przez niemal cały czas trwania rywalizacji po piętach deptał mu jego rodak Quentin Fillon Maillet. Obaj szli łeb w łeb aż do trzeciej wizyty na strzelnicy, gdzie ten drugi zaliczył jedno pudło. Wówczas Fournade wypracował sobie przewagę i bez większej presji podążył na czwarte strzelanie. Fillon Maillet tym razem nie pomylił się i pewnie pobiegł po drugą lokatę.

Walka toczyła się o trzecie miejsce. To Benedikt Doll, Vetle Sjaastad Christiansen i Simon Desthieux. Każdy z tych zawodników po razie spudłował. Jednak dwaj ostatni przy okazji ostatniego strzelania, a Doll przy przedostatnim. Ostatecznie do mety biegli razem. Wydawało się, że Desthieux wygra tę rywalizację, ale ostatecznie na prostej finiszowej zaatakował Norweg i nie pozwolił na trzy miejsca na podium dla Francji. Simon zakończył zmagania na czwartej lokacie, a piąty był Doll. Szósty był kolejny z trójkolorowych Emilien Jacquelin.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.