PŚ w Ruce: Triumfalny powrót Marit Bjoergen, Kowalczyk w dziesiątce

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Marit Bjoergen wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w fińskim Kuusamo. Norweżka odniosła 103. zwycięstwo w karierze. Podium uzupełniły Krista Parmakoski o Heidi Weng. Justyna Kowalczyk zakończyła zawody w dziesiątce. 

Justyna Kowalczyk bardzo dobrze rozpoczęła bieg i prowadziła na pierwszym punkcie pomiaru. Polka prezentowała nienaganną technikę klasyczną i z dużym animuszem wyruszyła na trasę. Niestety w drugiej połowie biegu Kowalczyk nieco osłabła i traciła dystans do Norweżek. Ostatecznie Polka zakończyła zawody na 9. miejscu ze stratą +52,4 sek.

Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w wielkim stylu wygrała Marit Bjoergen. Norweżka już od startu narzuciła bardzo wysokie tempo i na każdym kolejnym punkcie pomiaru powiększała swoją przewagę nad resztą biegaczek. Kluczowa dla losów biegu była druga część dystansu, w której norweska mistrzyni pobiegła niemal perfekcyjnie.

Drugie miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski, która podium zapewniła sobie na ostatnich dwóch kilometrach. Na trzeciej lokacie uplasowała się kolejna z Norweżek, Heidi Weng.

W zawodach wystartowała także Martyna Galewicz, ale zakończyła bieg na przedostatniej pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.