PŚ w Ruce: Świetny wynik polskiej drużyny kombinatorów

Reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej osiągnęła najlepszy wynik w historii. Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok, Adam Cieślar i Szczepan Kupczak zajęli 6. miejsce w rywalizacji drużynowej w Ruce. Po serii skoków Polacy plasowali się na 3. pozycji. Wygrali Niemcy w składzie: Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Fabian Riessle i Vinzenz Geiger.

W niedzielnych zawodach drużynowych wystartowało 9 reprezentacji, w tym Polacy w składzie: Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Serię skoków Polacy rozpoczęli od próby Marusarza na odległość 95,5 metra i 7. miejsca. Dużo lepiej zaprezentowała się pozostała trójka. Adam Cieślar skoczył 121,5 metra, a Paweł Słowiok lądował metr bliżej. W ostatniej grupie fenomenalnie spisał się Szczepan Kupczak, który skoczył 135,5 metra. Wynik Polaka był drugi w grupie i jeden z najlepszych w całych zawodach. Po skokach Polacy zajmowali historyczne 3. miejsce. Po pierwsze była to zasługa świetnych wyników naszych reprezentantów. Po drugie to efekt szczęścia, gdyż zdyskwalifikowani zostali Austriak Lukas Greiderer i Norweg Jarl Magnus Riiber. Fenomenalnie skakali Japończycy w składzie: Hidekai Nagai (127,5 m), Go Yamamoto (119,5 m), Akito Watabe (139 m) i Yoshito Watabe (140 m). Na półmetku zawodów Azjaci mieli minutę i 5 sekund przewagi nad Niemcami oraz 2 minuty i 40 sekund przewagi nad Polakami. Nasi zawodnicy wyruszyli na trasę biegu 4 sekundy przed Czechami i 11 sekund przed Austrią.

Wyniki po serii skoków

Jako pierwszy z Polaków na trasę biegu ruszył Adam Cieślar. Nasz zespół miał niedużą przewagą nad Czechami i Austriakami. Dlatego Jan Vyrtval i Lukas Greiderer szybko dogonili Polaka. W dalszej części rywalizacji Czech osłabł i Polak z Austriakiem biegli razem. Słabo biegł Go Yamamoto. Japończyk stracił minutę do Niemców, Austriaków i Polaków. Eric Frenzel oddał zmianę Fabiana Riesslemu zaledwie 7 sekund za Japończykami. Po chwili Riessle i Yoshito Watabe biegli już wspólnie. W polskiej ekipie na trasę ruszył Wojciech Marusarz. Reprezentant Polski dość szybko stracił kontakt z Austriakiem Martinem Fritzem. Marusarz zakończył swój bieg na 6. miejscu z niedużą stratą do Czecha Tomasa Portyka i Norwega Jana Schmida. Niemcy prowadzili już z przewagą 19 sekund nad Japończykami.

Kolejny z Polaków, Szczepan Kupczak stracił ponad minutę do Norwegów, Austriaków i Czechów. Jednak reprezentanci naszego kraju mieli dość bezpieczną przewagę nad siódmymi Francuzami. Niemcy prowadzili z ponad minutową różnicą nad Japonią. Norwegia dzięki Jarlowi Magnusowi Riiberowi awansowała na trzecią pozycję. Ostatni w polskiej drużynie biegł Paweł Słowiok. Reprezentant Polski utrzymał szóste miejsce dla naszej reprezentacji. Słowiok starał się jeszcze dogonić Ondreja Pazouta, ale Czech przybiegł na metę pięć sekund przed naszym zawodnikiem. Szóste miejsce naszej drużyny zostanie zapisane w historii polskiej kombinacji norweskiej. Po pewne zwycięstwo sięgnęli Niemcy, a Vinzenz Geiger miał za zadanie jedynie utrzymać dużą przewagę nad Akito Watabe. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z poprzedniego sezonu przyprowadził Japonię na metę na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.