PŚ w Ruce: Piętnasty triumf Jarla Magnusa Riibera

fot. M. Rudzińska

Kolejnym zwycięstwem  Jarla Magnusa Riibera zakończyły się drugie w tym sezonie zmagania kombinatorów norweskich w Ruce. Norweg pokonał Vinzenza Geigera i Jensa Oftebro. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się zdobyć punktów.

Jarl Magnus Riiber znów pokazał klasę na skoczni. W tej rundzie zmagań uzyskał aż 142,5 metra i dało mu to 11 sekund przewagi przed biegiem nad drugim zawodnikiem. Za nim sklasyfikowani byli kolejni dwaj Norwegowie. Espen Bjoernstad uzyskał 138 metrów, a Jens Oftebro o pół metra mniej (strata 24 sekund). Po skokach trudno było także przewidzieć, aby Szczepan Kupczak uzyskał punkty, bowiem zajmował odległe 33 miejsce. Adam Cieślar został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieprzepisowy kombinezon.

Na trasie Riiber nie dał ponownie szans rywalom. Norweg dołożył do swojej przewagi kolejne sekundy i zakończył zmagania z piętnastym triumfem w karierze. Drugie miejsce wywalczył ostatecznie Vinzenza Geigera z Niemiec ze stratą 48,8 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Jens Oftebro, który stracił do swojego rodaka 48,9 sekundy. Walka o miejsca za Jarlem Magnusem Riiberem toczyła się do samego końca. Szczepan Kupczak nie wystartował w biegu i nie został sklasyfikowany.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.