PŚ w Ruce: Jarl Magnus Riiber zwycięzcą Ruka Triple

Jarl Magnus Riiber triumfował we wszystkich trzech zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgrywanych w Ruce. Norweg pewnie wygrał cykl Ruka Triple. Szczepan Kupczak zajął 30. miejsce. Seria skoków do niedzielnych zawodów została odwołana.

Złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły dzisiaj na rozegranie serii skoków. Najpierw odwołano kwalifikacje, a potem po kilkunastu skokach konkurs. Obowiązywały wyniki czwartkowej rundy prowizorycznej. Tym samym prowadził Jarl Magnus Riiber z przewagą minuty i 4 sekund nad Jensem Luraasem Oftebro oraz minuty i 6 sekund nad Franzem-Josefem Rehrlem. Szczepan Kupczak w serii prowizorycznej był 11. ze stratą dwóch i pół minuty. Adam Cieślar zajmował 50. miejsce ze stratą ośmiu i pół minuty. Więcej TUTAJ

W biegu na 10 kilometrów Jarl Magnus Riiber nie miał problemów z utrzymaniem przewagi. Norweg wygrał ponad 2 minuty przed rywalami. Podium uzupełnili kolejni z Norwegów, którzy w walce o czołową trójkę pokonali Franza-Josefa Rehrla. Drugie miejsce zajął Joergen Grabaak, a Jens Luraas Oftebro po raz trzeci był trzeci. W pierwszej szóstce znalazło się aż 5 Norwegów, bo piąty był Einar Luraas Oftebro, a szósty Espen Bjoernstad.

Szczepan Kupczak początkowo utrzymywał miejsce w czołowej piętnastce, ale później zaczął tracić. Polak ostatecznie zajął 30. miejsce i zdobył punkt. Polski kombinator opuszcza Rukę z 4 punktami, ale także ze skutkami upadku. Adam Cieślar uplasował się na 38. pozycji i był ostatnim zawodnikiem, który nie został zdublowany.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.