PŚ w Ruce: Eliminacje do sprintów już za nami

fot/M.Król

fot/M.Król
fot/M.Król

W sobotni poranek, na trasie biegowej w Ruce, odbyły się eliminacje do ćwiercfinałów sprintu. Pośród kobiet najlepsza okazała się Krista Parmakoski, a wśród mężczyzn Johannes Hoesflot Klaebo.

Pośród panów najlepszy czas miał Johannes Hoesflot Klaebo, który na metę dobiegł w 2:50.70, 0.81 sekundy za nim na mecie pojawił się Alexander Panzhinskiy. Trzeci natomiast był Marko Klip z Estonii ze stratą nieco ponad dwóch sekund. Ostatnią kwalifikującą sie osobą do ćwierćfinałów był Sami Jauhojaervi, reprezentant gospodarzy. Reprezentanci Polski, Maciej Staręga, Jan Antolec oraz Paweł Klisz niestety uplasowali się na dalekich pozycjach, nie dających im awansu do ćwierćfinału. Odpowiednio byli 54., 79. oraz 92.

Najlepsza wśród pań okazała się Krista Parmakoski, która finiszowała po 3 minutach 21.15 sekundy. Druga, ze stratą 1.14 s, była Stina Nilsson, a trzecia Ida Ingemarsdotter, która straciła już 2.40. Piąty czas należał do Polki, Justyny Kowalczyk, która straciła niecałe 4 sekundy do pierwszego miejsca, druga Polka, Urszula Łętocha, była dopiero 60. Ostatnią zawodniczką uzyskującą awans do ćwierćfinałów była Sophie Caldwell ze stratą 11.48 do Parmakoski.

Zapraszamy na relację live!

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.