PŚ w Rasnovie: Wyraźne zwycięstwo Maren Lundby

Liderka PŚ – Norweżka Maren Lundby nie dała szans rywalkom w zawodach rozgrywanych w malowniczo położonym w Siedmiogrodzie rumuńskim Rasnovie. Druga była – zgodnie z oczekiwaniami Niemka Katharina Althaus, zaś na trzecim miejscu ukończyła zawody Słowenka Nika Kriznar.

Lundby po skokach na odległość 100 i 97 m osiągnęła wynik 257,8 pkt, co dało jej dużą przewagę nad Althaus (94 i 92 m / 234,6 pkt), która tylko o 0,1 pkt wygrała z Kriznar. Słowenka skoczyła 91 i 93,5 m i dzielnie walczyła z faworyzowaną Niemką. Dalsze miejsca zajęły z już dużą stratą – rekordzistka pod względem wygranych zawodów PŚ – Sara Takanashi (Japonia) – 225 pkt, najbardziej utytułowana zawodniczka na imprezach medalowanych Niemka Carina Vogt – 224,8 pkt i kolejna legenda kobiecych skoków w przeszłości mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska i zdobywczyni kryształowej kuli Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz – 219,3 pkt. Polki nie startowały.

Lundby zapewniła sobie już pierwszy triumf w PŚ – ma 1120 pkt co daje 300 pkt przewagi nad drugą Althaus – jednak nawet w przypadku, gdyby Althaus wygrała wszystko, a Lundby nie zdobyła by choć 1 punktu będzie miała Norweżka więcej zwycięstw (wygrała osiem zawodów, Niemka tylko trzy).

WYNIKI

KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.