PŚ w Rasnovie. Granerud i Kubacki najlepsi w treningach

fot. M. Rudzińska

Po raz pierwszy w sezonie 2020/2021 najlepsi skoczkowie rywalizują na skoczni normalnej. W rumuńskim Rasnovie odbyły się dwa treningi prze prologiem. Najlepsi okazali się lider Pucharu Świata  Halvor Egner Granerud oraz mistrz świata Dawid Kubacki.

fot. M. Rudzińska

Pierwszy  trening z szesnastej belki najazdowej rozpoczął reprezentant gospodarzy Sorin Mitrofan i uzyskał 77 metrów. Po dziewiętnastu próbach najazd został skrócony o jedną pozycję. Halvor Egner Granerud po skoku na odległość 93,5 metra okazał się najlepszy w pierwszej kolejce skoków na Trambulină Valea Cărbunării. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, który skoczył pół metra bliżej od Norwega, a trzeci był wracający do Pucharu Świata Cene Prevc (95,5 m.). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze dwóch Polaków. Paweł Wąsek (94 m.) był dziewiąty, bezpośrednio za nim uplasował się Jakub Wolny (92 m.).

Czternasty był Piotr Żyła (90,5 m), a piętnasty Andrzej Stękała(92 m.). Słabiej wypadli Kamil Stoch (85 m.) i Klemens Murańka (84 m.), którzy zajęli miejsca na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki. W treningu nie wystąpili Japończycy Ryoyu Kobayashi i Yukiya Sato.

W drugim treningu, rozgrywanym z piętnastej i czternastej belki, najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który jako pierwszy uzyskał sto metrów. Drugi był Halvor Egner Granerud, a trzeci Robert Johansson, Norwegowie uzyskali 96 i 96, 5 metra. Kolejne trzy miejsca zajęli reprezentanci Polski – Kamil Stoch (91 m.), Piotr Żyła (94 m.) i Andrzej Stękała (94,5 m.).

Na ósmym miejscu sklasyfikowano Bułgara Vladimira Zografskiego (91 m.). Jakub Wolny (95,5 m.) był trzynasty, Klemens Murańka (97 m.) czternasty, a Paweł Wąsek (91 m.) zajął trzydziestą drugą pozycje. W tej serii nie wystąpił ponownie Ryoyu Kobayashi oraz Szwajcar Simon Ammann.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna