PŚ w Ramsau. Runda prowizoryczna dla Riibera, Kupczak na odległym miejscu

fot. M. Rudzińska

Ramsau to drugi przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym sezonie. Rundę prowizoryczną do zawodów wygrał lider Pucharu Świata, Jarl Magnus Riiber. Szczepan Kupczak zajął dalekie 46. miejsce, ale zapewnił sobie awans do konkursu.

fot. M. Rudzińska

Kombinatorzy norwescy na powrót do rywalizacji czekali aż 3 tygodnie. Dzień przed zawodami na skoczni normalnej w Ramsau rozegrano rundę prowizoryczną. Nie było w niej niespodzianki. Najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber, który skoczył 95 metrów. Lider Pucharu Świata uzyskał notę wyższą o 5,1 punktu od Espena Bjoernstada, co w przeliczeniu daje 20 sekund. Bjoernstad dopiero rozpoczyna sezon, gdyż nie było go w Ruce, ponieważ w domu oczekiwał narodzin dziecka. Dzisiaj Norweg wylądował pół metra dalej od swojego rodaka, ale oddał skok z wyższej belki.

Trzecie miejsce po próbie na odległość 94,5 metra zajął Ryota Yamamoto. Występu do udanych nie może zaliczyć Szczepan Kupczak. Jedyny reprezentant Polski wylądował zaledwie na 83. metrze i uplasował się dopiero na 46. miejscu, czyli jednym z ostatnich pozwalających na awans do konkursu. Jeśli w sobotę bądź niedzielę, runda prowizoryczna zastąpi ewentualnie odwołany konkurs skoków, to Polak będzie miał ponad 2 minuty straty. Dzisiaj w “50” nie zmieścili się: Eduard Zhirnov, Viktor Pasichnyk i niespodziewanie Aaron Kostner.

Wyniki rundy prowizorycznej

źródło: informacja własna/fis-ski.com